Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kempy

V Dánsku je na 600 oficiálních campů s jednou, dvěma nebo třemi hvězdičkami. Otevřeny jsou hlavně v létě a ceny se pohybují od 40 – 100 Dk za osobu. Nejlepší tipy dostanete v informačních kancelářích, které jsou obvykle na vysoké úrovni.

Pozor !!! Stanování ve volné přírodě zde není dovoleno.

Ubytování „Bed and Breakfast“ (BB)

Tento typ ubytování je v Dánsku velice oblíben. Jedná se o ubytování v soukromí se snídaní. Ceny se pohybují od 400 – 800 Dk za dvojlůžkový pokoj. Opět se informujte v informačních kancelářích.

Bližší informace naleznete na stránkách www.bedandbre­akfast.dk

Ubytovny, youth hostely

Jedná se o mezinárodní ubytovny pro mládež, ale ubytovat se tam může kdokoli, třeba i rodina s dětmi. Pokud vlastníte kartičku „Hostelling International“ můžete uplatnit slevu (většinou se jedná o tzv. rekreační poplatek 35 – 45,– Dk). Nejlevnější 120 Dk,– je za noclehárnu (share room), ostatní pokoje jsou dražší, záleží na místě, kde a jaký pokoj si najímáte.

Pozor !!! V těchto ubytovnách se neakceptují spacáky. Musíte si přivézt vlastní povlečení, jinak platíte za pronájem povlečení kolem 50,– Dk.

V těchto ubytovnách nabízejí také snídaně a večeře. Ceny se pohybují kolem 65,– Dk.

Asi nejhustší síť těchto ubytoven naleznete na www.danhostel.dk

Hotely

Kvalitní hotely naleznete především ve velkých městech nebo v turistických centrech. Ceny se odrážejí od počtu hvězdiček hotelu, který jste si vybrali. Ubytování můžete naleznout na webových stránkách www.visitdenmar­k.com, www.wonderful­copenhagen.com

Ubytování na statku, summer house

Na tento typ ubytování se informujte u cestovních kanceláří v České Republice. Minimální doba pobytu je 1 týden a cena se odvíjí od typu ubytování a lokalitě, kterou jste si vybrali. Summer house na západním pobřeží Jutského poloostrova je velice oblíbeným typem ubytování nejen pro Dány, ale i rekreanty z celé Evropy. Nejhezčí domy jsou zamluveny na několik let dopředu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář